@duona

kasdieninės mūsų duonos duok mums šiandien...

Antradienis, Lapkričio 08, 2005

Dievas duoda užsidirbti ir gyventi gerai

Jis pasakė jiems palyginimą: „Vieno turtingo žmogaus laukai davė gausų derlių. Jis pradėjo sau vienas svarstyti: ‘Ką man čia dabar padarius? Neturiu kur sukrauti derliaus.’ Galop jis tarė: ‘Štai ką padarysiu: nugriausiu savo klojimus, statysiuos didesnius ir į juos sugabensiu visus javus ir visas gėrybes. Tada tarsiu savo sielai: mano siela, tu turi daug gėrybių, sukrautų ilgiems metams. Ilsėkis, valgyk, gerk ir linksmai pokyliauk!’

Luko 12,16-19


Štai Jėzaus pasakojimas, kuriuo jis pasakoja ,,sėkmingo“ gyvenimo istoriją. Dauguma mūsų siekia tokio gyvenimo ir yra tokių, kuriems pasiseka ir jie pasiekia savo užsibrėžtų tikslų. Mes matome žmogų, kuris savo gyvenime gavo viską ką panorėjo. Jis gimė, augo, išmoko amato iš kurio jis galėjo pragyventi ir netgi susikrauti daugybę įvairiausių gėrybių. Tai žmogus, kuris iš pasaulio pasiėmė viską kas jam yra geriausia savo sąžiningu darbu.

Svarstydami apie šią istoriją galime užsiduoti klausimą – o ką šioje istorijoje mes išmokstame apie Dievą? Tiesa, Dievas čia visai neminimas, tačiau pasižiūrėkime į istorijos užkulisius ir paklauskime tinkamus klausimus.

Ar ne Dievas palaimino šio turtingo žmogaus derlių? Iš tiesų, Dievas palaimino šio žmogaus rankų darbą, palaimino tuos laukus, kuriuose buvo pasėti grūdai ir pasekmėje buvo geras derlius. Gyvenime būna ir taip, kad neturtingas ir labai Dievo bijantis žmogus ūkininkauja ir jam nesiseka, tai žiūrėk vienais metais sausra, kitais metais potvynis, dar kitais metais mokesčių inspekcija ateina, o žmogus taip stengiasi, bet niekaip negali padoriai uždirbti. Atsakymų į tokius klausimus atrasti nelabai galime, tačiau gyvenime yra toks dėsnis, kad Dievas galų gale duoda kiekvienam tai, ko jis labai siekia. Pažiūrėkime, ūkininkas yra labai darbštus. Matydamas, kad negalės sutalpinti derliaus jis planuoja griauti savo klojimus, statytis didesnius ir į juos sugabenti visas gėrybes. Šalia ūkio darbų, jis užsiima ir statybomis, pastatyti naują pastatą jam tėra tik smulkmena. Greičiausiai šis žmogus dirbo netgi labai daug, gali būti kad nuo aušros iki sutemos, po 12-14-16 valandų į parą. Kiekvienas žmogus, kuris tiek laiko į dieną skiria darbui, ir jei tai dar tame darbe naudojama protą, tikrai tuomet jis užsidirba ne tik duonai bet ir pyragams. Taigi, gyvenime su mums duotu laiku ir mūsų gabumais mes esame pajėgūs užsidirbti, ir gyventi gerai pagal esamos visuomenės standartus.

Kam tikrai yra sunku pragyventi ar užsidirbti pragyvenimui? Dažniausiai tokiam žmogui, kuris apie tai negalvojo ir gyveno sau saugiai iš kitų malonės. Tačiau jeigu apie tai buvo galvojama ir investuojami savo gabumai, tai toks žmogus yra pilnai pajėgus pramaitinti savo šeimą ir turėti brangioms pramogoms.

Dievas mums duoda užsidirbti ir gyventi gerai. Matykime ir tai, kad Dievas mums leidžia leisti savo laiką taip, kaip mes jį norime leisti. Štai žmogus sako - ,,tarsiu savo sielai: mano siela, tu turi daug gėrybių, sukrautų ilgiems metams. Ilsėkis, valgyk, gerk ir linksmai pokyliauk!“

Šio žmogaus gyvenime mes nematome tokių dalykų kaip laiko švaistymas religijai, tarnavimas kitiems žmonėms. Jis galvoja apie prabangų poilsį ir nerūpestingą ateitį. Jo mąstysena remiasi tokia logika – kol galiu dirbti dirbsiu, na o vėliau iš savo uždribtų gyvensiu ir džiūgausiu.

Ar neatrodo, kad mes kartais taip galvojame? Dėl to svarbu atsakyti sau klausimą – o dėl ko gyvenu?

Gera žinia ir pagal visus Dievo dėsnius yra ta, kad siekdami to, mes visa tai galime turėti. Paklusk tam tikriems dėsniams ir turėsi tokių pasaulio vaisių. Tokiam siekimui tereikia panaudoti Dievo duotus gabumus, šiai vizijai skirti Dievo duotą laiką, dirbti uoliai, sutarti su žmonėmis ir tai bus pasiekta. Jeigu apgalvotai, daug ir sunkiai dirbsi, tuomet yra labai daug galimybių, kad bus įmanoma įsisprausti į visuomenės nustatytą sėkmingo gyvenimo standartą. Tokias galimybes suteikė Dievas, Jėzus apie tai kalbėjo atvirai ir mes neapgaudinėkime savęs, - jei to labai norime, tai visa tai galime turėti, tik reikia gerai pasistengt. Tačiau ar verta yra gyventi taip reikia toliau skaityti Jėzaus pasakojimą. Kaip mes? Ar sustosime gyvenime pasitenkindami pirmąją pasakojimo dalimi, ar siekiame atrasti antros pasakojimo dalies vertę?


2 Komentarai (-ų):

Rašyti komentarą

<< Į pradžią