@duona

kasdieninės mūsų duonos duok mums šiandien...

Antradienis, Liepos 13, 2004

Mokymas palyginimais (2)

Man atrodo, kad Artūras pateikia du būdus skaityti šiuos Jėzaus žodžius, bet išvadose pateikia trečiąjį... Ironiška. Pabandysiu susumuoti, kas jau buvo pasakyta. Du būdai:

1. Jėzus sakė tiesą: Jis miršta už išgelbėtus ir atsisako mirti už neišgelbėtus (dvigubas išrinkimas: išrinkti išgelbėjimu ir išrinkti pražūčiai – Žanas Kalvinas).
2. Jėzus klydo... Čia komentarų per daug nelieka.

Na, o išvadose pateikiamas kaip ir trečias variantas:

3. Jėzus sakė tiesą: Jis miršta už visus žmones, bet, matydamas žmonių širdis (kai kurios iš jų ieško Dievo tiesos, o kitos ją sąmoningai atmeta) nusprendžia patenkinti jų pasirinkimą būti ar nebūti su Dievu amžinybėje. Norintiems klausytis jis kalba aiškiai (palyginimai sužadina jų vaizduotę, pagilina supratimą), o nenorintiems klausytis nebesuteikia didelės galimybės objektyviai kritikuoti, leidžia nebesiklausyti, kalba jiems nesuprantama kalba.
Čia – kaip programinės įrangos raktas: Jėzus visiems išdalina įdiegimo CD, bet jei neturi su juo einančio atrakinimo rakto, jei jo neieškai, jei jo nepriimi su pateikiamu paketu, CD lieka bevertis – programa neveiks.

Kas yra įdomu, kad šios eilutės yra pateiktos Evangelijos pagal Morkų pradžioje, IV skyriuje. Vadinasi, taip Jėzus pradeda mokyti savo viešosios tarnystės pačioje pradžioje. Iki tol jis gal apie tai daugiau kalbėjosi su savo šeima, artimais draugais, bet kai ateina laikas kalbėtis su minia, kurioje yra ir ieškančių ir atmetančių, su jais jis kalba palyginimais...

Taigi, žmogus gauna tai, ką pasirenka, ko jis nori. Dievas Sūnus kiekvienam iš mūsų leidžia rinktis: klausytis palyginimų, pirmiausia ieškoti Dievo Karalystės ir jo teisybės – tuomet girdėsime ir suprasime Jėzaus žodžius. Jei jo bandysime klausytis tam, kad kritikuotume, kad bandytume atrasti logikos spragų, kad galėtume pateisinti savo elgesį kaip mums atrodo teisinga, jo žodžiai kris ant uolų. Atskris varnai ir sules net nespėjusias sudygti sėklas, praeiviai jas mindžios ir jos neduos vaisiaus. Pasirinkimas lieka mums: atsiliepti kviečiančiam keliauti kartu Jėzui arba pasiųsti jį toliau... Ką pasirinksim?

0 Komentarai (-?):

Rašyti komentarą

<< Į pradžią